Únorových čtyřicet cyklo kiláků

◴ únor 2023, ✐ Jana, ⛰ bajk

 

  • Únorových čtyřicet cyklo kiláků
Když se na konci ledna mezi novými Garmin výzvami na následující měsíc objevila na víkend 10. - 12.2. 40km cklo výzva zaznělo v naší domácnosti nadšené: "To bychom mohli jet!" a ironické: "No jasněěě..." Můžete hádat kdo měl kterou reakci...  Ono je to nakonec i celkem jedno. Musím ale veřejně přiznat, že jsem i přes svou počáteční skepsi, ve většině případů ze všech těchle magořin nakonec nadšená. (Výjimku tvoří teda jen dubnové otužování se ve Svratce, kdy z mého těla na 2 hodiny vyprchalo nejen veškeré tělesné teplo, ale i chuť žít a radovat se...)
Ale pojďme zpátky k nápadu ujet druhý únorový víkend 40 kiláků na kole... Vy, komu naše sportovní zážitky cpeme přes aplikaci Garmin Connect, nemůžete být zaskočeni. Stejně tak i vy, kteří sledujete naše facebookové storíčka (a jestli Vás tím už trochu serem, tak pardon ale zvykněte si, my jen tak nepřestanem). Vy, kteří tuhle naši (no nebo spíše moji) stránku neznáte, tak pro Vás to může být lehký šok. A nejspíše si teď říkáte: Na kolo v únoru? To jako fakt jeli? 
JO! V Brně to totiž jde! My tady na jihu sníh vídáme prakticky jen v televizi a v onen únorový víkend bylo počasí spíš jarní než zimní - bylo nad nulou, nefoukalo a bylo skoro jasno... 
Možná Vám super počasí nepřijde jako relevantní důvod pro to, aby člověk vlezl v astronomickou zimu na kolo, a upřímně se nedivím. Ale nebyli jsme jediní! Nevím, co to o kom vypovídá (jestli máme tak dobrodružné a bláznivé kamarády nebo máme jen vynikající přesvědčovací schopnosti), ale bylo nás celkem pět. Pět dospělých a svéprávných cyklistů, kteří vyrazili na cyklostezku a jeli nahonit 40 km, aby dostali ve sportovní aplikaci imaginární odznáček a jeden bodík... A stálo to za to. 
Upřímně, na ježdění mimo hlavní cyklo-sezónu vidím největší benefit v tom, že jsme byli všude skoro sami. Na jindy přeplněných stezkách se nám do cesty nemotali žádní cyklotepláci, bruslaři, maminy s kočárkama ani běžci. Potkali jsme jen pár dalších nadšenců, které počasí vyhnalo z bytu taky ven. Nicméně, je tu i jedna nevýhoda: v takové kose se studené pivo nepopíjí zrovna komfortně. Ale ještě že máme ty svařáky!
  • Únorových čtyřicet cyklo kiláků
  • Únorových čtyřicet cyklo kiláků
  • Únorových čtyřicet cyklo kiláků
Přidat komentář