Ruprechtický Špičák (881 m)

◴ březen 2023, ✐ Lukáš, ⛰ Javoří

 

  • Ruprechtický Špičák (881 m)

Ruprechtický Špičák je nejvyšší hora české části Javořích hor a druhá nejvyšší hora Broumovské vrchoviny. Vlastně jsem tento kopec měl uložený mezi dlouhodobými cíly, ale tak nějak dokud nebylo Jany, nebyl naprosto důvod ani příležitost, se v této lokaci pohybovat. Ono je to od Brna skoro na druhém konci světa. Ale protože Janina sestra Peťa bydlí s partnerem na onom konci světa, najednou je tedy příležitost, a tak došlo i na tento kopec.

A tak po prvních narozeninách Haničky, naší neteře, jsme na neděli před cestou zpátky do Brna naplánovali tento výšlap. Původně jsem tam chtěl nejkratší cestou nahoru a zase dolů, ale nabídl se Kuba, přítel Peti, že nás hodí, kam budeme potřebovat. A tak jsme nechali naše auto pod Ruprechtičákem a on nás odvezl do Janoviček. A pak hezky po modré až na vrchol. Cesta to byla vlastně docela krátká a pohodová, ale po menší oslavě a hlavně nekvalitním spánku, to prostě nešlapalo ani jednou z nás. Ale fakt vůbec.

Nicméně bylo tam moc hezky a i nahoru na rozhlednu jsem se odvážil a fakt vylezl!

Jo a mimochodem, tak jak si Janička stěžuje, že jí pořád připomínám, aby si vrchol odklikla v aplikaci Horobraní, tady jsem zapomněl a ona to neudělala, takže někdy příště ještě jednou.

  • Ruprechtický Špičák (881 m)
  • Ruprechtický Špičák (881 m)
  • Ruprechtický Špičák (881 m)
  • Ruprechtický Špičák (881 m)
Přidat komentář