Na svatbu na kole

◴ červen 2023, ✐ Lukáš, ⛰ Bajk

 

  • Na svatbu na kole

Divnej název, což? No, pro nás ani ne, navíc to vlastně ani nebyla svatba, ale jen opožděná oslava svatby. Holt covid odložil.

A tak, když jsme s Janou začali plánovat návštěvu této oslavy u Znojma, řekl jsem si, co jinak s načatým dnem, když oslava je až odpoledne?

A tak jsme vyrazili s autem a kolama do Znojma. Tam se nám podařilo zaparkovat asi jen 5 minut před plánovaným odjezdem vlaku do Mikulova. Na ten jsme doběhli tak tak, hodili kola dovnitř a vlak jel. Ani tu jízdenku jsme nestihli koupit předem.
No byl to dost punk, ale nakonec se povedlo dorazit do Mikulova, jak jsme potřebovali.

V Mikulově jsme dali na náměstí ranní kávičku, v jedné moc fajne kavárničce a vydali se na cestu. Jana pak na sebe práskla, že tahle Ne(vinná) kavárna, je místo kam tradičně s Novačkama jezdí přespávat, když jsou ve vedlejší Bavorech otevřeny vinné sklepy.

Zastavili jsme se hned v první nádražce v Březí na piví. Pak raději pokračovali, protože těchto zastávek nás taky mohlo čekat deset.

Nakonec jsme se stavili už jen na oběd v naprosto parádní letní restauraci DLABANEC u Závodničky v Jevišovce (DOPORUČUJEME!!). 

Janička si z nějakých podivných důvodů myslela, že nás čeká 50 km, a tak se divila, že jsme pořád tak daleko od Znojma... Teplo bylo šílený a navíc to byla samá rovinka a asfalt. Takže mega nudík, jak na toto může ještě někdo vlézt s ebajkem, to fakt nechápu. To bych asi usnul.

Cinklo skoro 70 kiláčků, převýšení relativně prd, ale stačilo to na to, aby člověk ještě fungoval a užil si oslavu.
Mimochodem tato trasa je první polovina stezky Českem, část Podyjí a tak mohu udělat reklamu kamarádovi Frantovi na jeho obludně roztahanou keš Stezka Českem - Podyjí.

P.S. Jana na té oslavě vyhrála třetinu cen v tombole, což byla neskutečná ostuda a nikdo nevěřil, že to není domluvený!

  • Na svatbu na kole
  • Na svatbu na kole
  • Na svatbu na kole
  • Na svatbu na kole
Přidat komentář